Karkasinės pirtys

Turėti sodybą su pirtimi – daugelio svajonė. Vis dėlto, ne visiems tokia galimybė yra pasiekiama – kartais pritrūksta vietos, lėšų ar paprasčiausiai įrengimo įgūdžių. Tokiu atveju galima rinktis alternatyvą – karkasines pirtys gali būti integruotos į tą patį kaimo sodybos pastatą. Kodėl toks sprendimas ne tik patogus, bet ir naudingas?

Karkasines pirtysVisų pirma, jūs sutaupote. Karkasinės pirtys reikalauja mažesnių gamybos kaštų – joms įrengti reikia mažiau medžiagų nei įprastinėms pirtims, o ir jų pagaminimo laikotarpis daug trumpesnis. Medžiagos, naudojamos karkasinėms pirtims paprastai yra daug lengvesnės, todėl neapkrauna pamatų. Taip pat, nereikalingi tokie konstrukciniai darbai kaip rąstų jungimas ar montavimas, o patį karkasą įrengti gali ne tik profesionalai, bet ir bazines žinias turintys ir kruopštūs darbuotojai. Savaime suprantama, jog tokios paslaugos bus pigesnės ir prieinamesnės. Negana to, karkasines pirtis nesudėtinga prižiūrėti – tai itin aktualu daug laiko neturintiems, tačiau kokybišką poilsį vertinantiems žmonėms. Karkasinės pirtys įkaista itin greitai ir yra saugesnės, kadangi integracija į pastatą suteikia šilumos ir drėgmės izoliaciją lauko pusėje.

Nusprendus įsirengti karkasinę pirtį, svarbu papildomai pasirūpinti tinkamomis vidinėmis termoizoliacinėmis medžiagomis – apsauga nuo drėgmės bei ventiliacija. Netinkamai įrengus pirtį, gali kauptis drėgmė, persigerianti į sienas ir taip ardanti konstrukciją. Pirmasis „pavojaus ženklas“ – po pasimaudymo pirtyje neišdžiūstanti siena. Norint išspręsti šią problemą, vertėtų investuoti į dailylenčių įrengimą, suteiksiantį erdvės oro circuliacijai konstrukcijoje.

Kalbant apie karkasinės pirties statybą, tai ji nedaug kuo skiriasi nuo tokio paties tipo namo įrengimo. Visko pagrindas – karkasas, o sienas izoliuoti galima mineraline arba akmens vata. Galiausiai, atliekama vidinė ir išorinė apdaila, suteikianti statiniui „prekinę išvaizdą“. Jeigu pirtį integruojate į turimą pastatą, tokių darbų teks atlikti dar mažiau.

Taigi, karkasinės pirtys yra puikus pasirinkimas kiekvienam, norinčiam patirti tradicinio šiaurietiško poilsio pirtyje teikiamus malonumus. Daugelio kišenei prieinama kaina, palyginti trumpi įrengimo darbai bei greitas pirties įšilimas – tai tik keli pagrindiniai karkasinės pirties privalumai. Išbandykite patys ir, garantuojame, jog savo patirtimi pasidalinsite ir su kitais.