Kam reikalingi kadastriniai matavimai?

kadastriniai matavimaiKiekvienas nekilnojamo turto objektas, turi būti įtrauktas į registrų centrą ir tokiu būdų įteisintas. Tačiau tai, kad jį įregistruoti, yra būtina paruošti tam tikrus dokumentus, kurie yra neatsiejama kiekvieno nekilnojamo turto dalis.

Šių dokumentų visuma sudaro kadastrinių matavimų bylą, kurioje yra surinkti visi reikiami matavimai, susiję su turimu nekilnojamu turtu. Visi šie matavimai, vadinami kadastriniais, yra atliekami įsigijus ir pirmą kartą registruojant sklypą arba pastačius namą. Kadastrinių matavimų byla yra savotiškas nekilnojamo turto pasas, be kurio jis negali egzistuoti ir būti teisiškai pripažintu. Joje yra kaupiami duomenis apie turimo sklypo geodezinius matavimus: apskaičiuotos tikslios ribos ir koordinatės bei plotas, nurodyti apribojimai ir servitutai, paruošiamas pilnas planas. Jei sklype yra gyvenamos, ar kitos paskirties patalpos, tai jie irgi privalo būti išmatuoti ir užfiksuoti byloje, nurodant pastatų statybinius planus, leidimus ir geometrinius parametrus.

Kiekvienas nekilnojamo turto savininkas, planuojantis esminius pokyčius, kurie privalo atsispindėti kadastriniuose dokumentuose, turi pasirūpinti, kad po šių pokyčių būtų atlikti kadastriniai matavimai ir visi pakeitimai įtraukti į bylą. Dažniausiai tai būna susiję su pradedamomis arba pratęsiamomis statybomis sklype, tokiomis kaip įvairių priestatų arba ūkinių pastatų įrengimas. Tai gali būti susiję ir su sklypo ribų pasikeitimu, įsigijus papildomą žemę, arba pardavus dalį turimo sklypo.

Visi kadastrinių matavimų surinkti duomenis gerokai palengvina duomenų surinkimą, norint parduoti, išnuomoti ar kitokiu būdu perleidžiamos teisės į jį. Surinkti duomenis leidžia greičiau ir tiksliau nustatyti turimo turto vertę ir operuoti patvirtintais skaičiais, be poreikio atlikinėti papildomus matavimus ir skaičiavimus. Pilną informaciją apie šią paslaugą galite surasti šioje nuorodoje: unohub.lt, kur taip pat yra atsakymų ir į daugelį kitų, su nekilnojamu turtu susijusių klausimų.