Rekuperatorių įsigijimo ir kiti niuansai

rekuperatoriu kainaKetinate ateityje statyti A++ kalės namą? Dabar tik domitės kokie reikalavimai taikomi? Labiausiai dėmesį reikėtų atkreipti į tokių namų šildymo sistemas. Namų šildymui turi būti naudojama speciali įranga. Tai yra rekuperatoriai. Taip pat turėtų būti naudojamos ir vėdinimo sistemos. Ši įranga leidžia mažiausiais kaštais šildyti patalpas ir į aplinką išmeta mažiausiai nuodingų medžiagų. Įprastai kalbant, ši įranga bus privaloma tiems, kurie nuspręs statyti aukščiausios energetinio naudingumo klasės namus.

Internetu rekuperatoriai bei vėdinimo sistemos pardavinėjamos gana neblogomis kainomis. Tačiau, ekspertai teigia, kad kaina parodo ir gana daug detalių. Pavyzdžiui, kuo brangesnis rekuperatorius, tuo didesnė tikimybė, kad jis skirta didelių plotų namams šildyti. Ta pats liečia ir pigesnius. Kaip bebūtų, labiausiai sunerimti turėtų tie, kurie rado pasiūlymus su įrenginiai, pasižyminčiais nelabai neadekvačiomis kainomis. Tai reiškia, kad radus pasiūlymus, kur rekuperatoriai pardavinėjami kelis kartu pigiau nei įprastai, reikėtų sudvejoti kokybe.

Klabant apie vėdinimo sistemas, jas A++ namuose tikrai reikės naudoti. Kodėl? Tokios vėdinimo sistemos skirtos tam, kad namie esantis oras būtų maksimaliai išvalytas. Tai reiškia, kad nereikės daryti langų, o oras nebus užterštas. Taip pat turėkite galvoje, kad rekuperatoriai orą gali imti iš lauko arba iš vidaus. Tad, vėdinimo sistemos reikalingos ir tam, kad oras būtų valomas ir tuomet kai jis patenka iš lauko. Juk laukes esantis oras gali būti užterštas pravažiuojančių automobilių ir t.t.

Jeigu pageidaujate gauti daugiau informacijos apie rekuperatorių kainas ir kitus niuansus, turėtumėte kreiptis į atitinkamus specialistus. Atminkite, kad ši įranga turėtų būti montuojama pagal teisės aktus, nes jeigu bus pridaryta klaidų – pastato negalėsite priduoti ir tiek. Viską jums gali paaiškinti tiek architektai, tiek ir rekuperatoriais prekiaujantys pardavėjai. Beje, internete kainos visada yra mažesnės, bet jeigu norite sutaupyti maksimaliai, tuomet turėkite galvoje, kad nuo 2021 metų naujos statybos namai galės būti tik A++ klasės, o tai reiškia, kad tuo metu kainos turėtų kilti.